Budapest XXII. Kerületi Bartók Béla Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
1225 Budapest, Bartók Béla út 6.; OM: 035193

Friss hírek, közlemények

A Bartók Iskoláért Alapítvány kuratóriumának közleménye:

Tisztelt Támogatók!
Ismét itt az adóbevallások időszaka.
Kérjük, támogassa a Bartók Iskoláért Alapítványt adója 1%-nak ide utalásával.
A szám: 19668758-1-43

Köszönettel: az alapítók nevében az Alapítvány kuratóriuma

Az Alapítvány mukájáról bővebben ITT és ITT olvashatnak.

 

 


 

A leendő elsős szülőknek a nyílt nap (március 7.) tanítási órái után 10.45 kezdettel a könyvtárban a Hit- és erkölcstant oktatók ismertetőt tartanak a hitoktatással kapcsolatban. Várjuk az érdeklődő szülőket!

Iskolavezetés

(2017.02.23.)


Hevesy György Országos Kémiaverseny kerületi fordulóján iskolánk tanulói nagyon szépen szerepeltek: 
7. évfolyam:  III. helyezett: Kovács-Hajdu Sára
                   V. helyezett: Györgyei-Szabó Anna
                   VI. helyezett: Pap Kristóf

8. évfolyam:  I. helyezett: Erdélyi Gábor
                   II. helyezett: Mester Kamilla
                   IV. helyezett: Herperger Noémi
Felkészítő tanár: Bach Hajnalka

Gratulálunk!

(2017.02.24)


 

BALATONAKALI 2017

A BARTÓK ISKOLA NYÁRI BALATONI TÁBORA

3-8. OSZTÁLYOS TANULÓINK SZÁMÁRA

2017. AUGUSZTUS. 06-13. 

(VASÁRNAPTÓL VASÁRNAPIG)

 

HELYSZÍN: BUDAPEST, XXII. KERÜLET BUDAFOK-TÉTÉNY ÖNKORMÁNYZAT ÜDÜLŐTÁBORÁBAN.

ELHELYEZÉS: 4-6 ÁGYAS FAHÁZAKBAN, 5-10 ÁGYAS KŐHÁZAKBAN.

ÉTKEZÉS: NAPONTA HÁROMSZOR A TÁBOR ÉTKEZŐJÉBEN, A HELYI KONYHA ELLÁTÁSÁBAN.

UTAZÁS: AUTÓBUSSZAL, A SZÁLLÍTÁST A TÁBORT MŰKÖDTETŐ KLAUZÁL HÁZ BIZTOSÍTJA.

A TÁBOR KÖLTSÉGE: 40 000 FT, MELY TARTALMAZZA AZ UTAZÁS, A SZÁLLÁS ÉS AZ ÉTKEZÉS MELLETT A TÁBOR PROGRAMJAINAK KÖLTSÉGEIT IS.

JELENTKEZÉS: 2017. MÁRCIUS 10-IG A JELENTKEZÉSI LAP LEADÁSÁVAL ÉS 10 000 FT-OS ELŐLEG BEFIZETÉSÉVEL JANICSEK ILDIKÓNÁL.

 


 

A kerületi történelemversenyen a 7. évfolyamosok küzdelmében csapatunk 2. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Demeter Márk Csaba, Kovács-Hajdu Sára, Tettinger Orsolya.

Felkészítő tanár: Huber Gabriella.

(2017.02.20)

 


 

 

 

Kerületi Teleki Pál földrajzverseny 

II. helyezés Erdélyi Gábor 8.a 

Felkészítő tanára: Janicsek Ildikó

Gratulálunk!

(2017.02.20)

 


 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny területi forduló 10. helyezés

csapattagok:

 

  • Horváth-Szamosfalvi Botond 3.a
  • Illés Csanád 3.a
  • Jákob Lili 3.a
  • Komlós Márk 3.a

 

Felkészítő: Rostássi Ildikó

Gratulálunk!

(2017.02.17.)

 


A kerületi angolverseny (emelt szint)

II. helyezés Szmilkó Marcell 5.b  

Felkészítő tanára: Suba Marianna

Gratulálunk!

(2017.02.15)

 


 

Herman Ottó biológiaverseny kerületi forduló

III. helyezés Kovács-Hajdu Sára 7.a 

Felkészítő tanára: Séra Péterné

Gratulálunk!

(2017.02.15)


 

 

 

 

Gratulálunk a 7.b osztály csapatának!

(2017.02.15)


 

A kerületi alsós szépkiejtési versenyen

 Kovács-Hajdu Róza 4.a osztályos tanuló III. helyezést ért el.
 

Felkészítő: Egri Lászlóné

Gratulálunk!

(2017.02.13)

 


 

Új!! 2017. február 1-től étkezés-lemondást az etkezes@bartokiskola.hu e-mail címen is kérhetnek.

(2017.01.31.)

 


A kerületi szépkiejtési versenyen

1. helyezést ért el Kovács-Hajdu Sára 7.a osztályos tanuló.
 

Felkészítő tanára: Huber Gabriella

3. helyezést ért el Szabó Anna 6.a osztályos tanuló.

Felkészítő tanára: Hanzelik Éva

Gratulálunk!

(2017.02.02)


A kerületi rajzverseny 1. helyezettje: Szabó Anna 6.a osztályos tanuló.

Felkészítette: Németh Csilla
 

Gratulálunk!

(2017.02.02)

 


 

EBÉDBEFIZETÉS
2017. március 1-31.  - 21 nap
Befizetés február 8., pótbefizetés február 22.
    100%   50%
REU 620,- 13.020,- 310,- 6.510,-
E 424,- 8.910,- 212,- 4.455,-

(2017.02.01.)


 

 

(2017.01.31.)

 


 

SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEK

osztály

osztályfőnök

időpont

terem

1.a

Guruczi Mária

január 30. 16.30

kis épület 6.

1.b

Mácsikné Csapó Henriett

január 30. 16.30

kis épület 4.

1.c

Székely-Szabó Judit

január 30. 17.00

kis épület 5.

2.a

Horváth Andrea

január 30. 17.00

kis épület 2.

2.b

Salaveczné Hermann Mónika

január 30. 17.00

II.em. 28.

3.a

Rostássi Ildikó

január 30. 17.00

II. em. 26.

3.b

Bitayné Zubor Magdolna

január 30. 16.30

II.em. 29.

3.c

Fibeczné Bánhegyi Boglárka

január 30. 16.30

II. em. 27.

4.a

Egri Lászlóné

február 6. 16.30

II. em. 21.

4.b

Lajkóné Bóta Zsuzsanna

január 30. 16.30

II. em. 24.

4.c

Palkóné Szabó Ildikó

január 30. 16.30

Fszt.4.

5.a

Balogh Gézáné

január 31. 17.00

Fszt. 3.

5.b

Suba Marianna

január 31. 17.00

Fszt. 1. 

6.a

Hanzelik Éva

január 31. 17.00

I.em.14. 

6.b

Szászné Gróf Gabriella

január 31. 17.00

Fszt. 2.

7.a

Fogl Balázs

január 31. 17.30

I.em. 17.

7.b

Boronkai Zsuzsanna

január 31. 17.30

I.em. 12.

8.a

Janicsek Ildikó

január 31. 18.00

I.em. 15.

8.b

Séra Péterné

január 30. 18.00

I.em. 13.

 

(2017.01.24)

 


 

Programok leendő elsősöknek:

Március 7. bemutató óra kezdési időpontja az új csengetési rendnek megfelelően: 7:45h-10:30-ig

(2017.01.08.)

 


 

EBÉDBEFIZETÉS
2017. február 1-28.  - 20 nap
Befizetés január 11., pótbefizetés január 18.
    100%   50%
REU 620,- 12.400,- 310,- 6.200,-
E 424,- 8.480,- 212,- 4.240,-

(2017.01.06)

 


 

A Varga Tamás Matematikaverseny iskolai fordulója alapján a  2. fordulóba jutott:

  • Tettinger Orsolya  7.a osztályos tanuló
  • Henz Réka  8.b osztályos tanuló.

Felkészítő tanár: Bach Hajnalka

Gratulálunk!

(2017.01.06.)

 


 

Tornádó Hungary TSE háziverseny eredménye:

Fekete Lili 1.a és Szabados Mátyás 1.a páros - ezüst érem

Felkészítő tanár: Konrád Enikő

Gratulálunk!

(2016.12.19)

 


 

VÁLTS EGY CSOKIT MOSOLYRA 2016.

Köszönjük, gyerekek!

A szervezők köszönőlevele ITT olvasható.

(2016. december 16.)

 


 

2017. évre vonatkozó befizetési napok
Befizetési nap Befizetésre vonatkozó időszak
január 11. Február hó
Január 18. - pót Február hó
február 8. Március hó
Február 22. - pót Március hó
március 8. Április hó
Március 22. - pót Április hó
április 12. Május hó
Április 21. - pót  Május hó
május 10. Június hó
Május 24. - pót  Június hó
június 8. Nyári tábor
  Nyári tábor
augusztus 9. Szeptember hó
Augusztus 23. - pót Szeptember hó
szeptember 13. Október hó
Szeptember 20. - pót Október hó
október 11. November hó
Október 18. - pót November hó
november 8. December hó
November 22. - pót  December hó
december 13. 2018. január hó
December 20. - pót 2018. január hó

(2016.12.16.)

 


 

2016. májusában néhány bartókos diák ellátogatott az Operába, ahol részt vettek az OPERAJZ programban. Közülük néhányuk rajzát mutatja be az alábbi link. Örülünk a szép munkáknak!

(2016.12.16.)

 


 

Tornádó Táncsport Szövetség háziversenyén tanulóink jeleskedtek. 
Aranyérmes csapat:
Sánta Barbara 2.B, Móri Jázmin 2.B, Chrenkó Fanni 1.B, Kiticsics Panna 1.B, Piricz Johanna 1.B

Ezüstérmes csapat : 
Csordás Ivett 2.B, László Eszter 2.A, Séra Csenge, Ozsváth Vivien 2.B

Felkészítő tanár: Konrád Enikő 

Gratulálunk az elért eredményhez! 

 

 


 


EBÉDBEFIZETÉS
2017. január 1-31.  - 21 nap
Befizetés december 7., pótbefizetés december 14.
    100%   50%
REU 620,- 13.020,- 310,- 6.510,-
E 424,- 8.904,- 212,- 4.452,-

(2016.12.05.)

 


 

 

Torhány Zsófia 2.a oszt. tanuló a Passé tánccsoporttal aranyérmet nyert a Klauzál Kupán!

Gratulálunk az elért eredményhez! 

(2016.12.02.)

 


 

A hatodik évfolyamosok kerületi történelemversenyén első helyezett lett csapatunk.

A csapattagok: Szálka Beatrix, Szabó Anna, Pulszter Csaba.

Felkészítő tanár: Huber Gabriella

(2016.12.02.)

 


 

KÖZELEG A KARÁCSONY!

„VÁLTS EGY CSOKIT MOSOLYRA!”

Ez a mottója az ÁGOTA Alapítvány 2015 karácsonya előtt indított felhívásának, melyhez (ahogy azt a mellékelt tavalyi fotó is mutatja) a mi iskolánk is csatlakozott.

Az ÁGOTA Alapítvány célkitűzése segíteni azoknak a gyerekeknek, akik – még ha átmenetileg is – szülők, család nélkül maradtak.

Iskolánk  idén is csatlakozik a jótékony célú felhíváshoz. Arra kérjük Tanulóinkat és Szüleiket, hogy az idén is váltsanak egy csokit mosolyra. Fogjunk össze, tegyük idén is mosolygóssá a gyermekotthonokban élők karácsonyát!

A felajánlásokat december 1. és 10. között az igazgatói irodába várjuk.

                  

                                      Köszönjük az önzetlen segítséget!

 

 


 

Kerületi úszóverseny eredmények:

11.11.

III.

lány, gyors

Ükös Csenge 5.a

12.

 

 

 

 

Juhász Eszter 5.b

16.

 

 

 

mell

Pintér Izabella 6.b

12.

 

 

 

fiú, mell

Simon Gábor 6.a

6.

 

 

 

mell

Bánhidi Bendegúz 6.a

8.

 

 

 

gyors

Bánhidi Bendegúz 6.a

4.

 

 

 

 

Kovács Dominik 6.a

7.

 

 

 

 

Nagy Erik 5.a

13.

 

 

 

fiú, váltó

Simon G., Bánhidi B., Kovács D., Nagy E.

 

2.

 

IV.

lány, gyors

Henz Réka 8.b

3.

 

 

 

hát

Henz Réka 8.b

3.

 

11.18.

I.

lány, gyors

Lipták-Ramirez Almudena 2.a

8.

 

 

 

mell

Ruzsenszky Kata 3.c

3.

 

 

 

hát

Ruzsenszky Kata 3.c

8.

 

 

 

 

Lipták-Ramirez Almudena 2.a

9.

 

 

 

fiú, gyors

Szabó Tamás 2.a

12.

 

 

 

 

Pál Balázs 2.a

13.

 

 

 

mell

Vámos György 2.a

3.

 

 

II.

lány, gyors

Pataki Boglárka 4.b

19.

 

 

 

 

Szabó Zelma 4.a

17.

 

 

 

 

Magyar Zoé 3.a

18.

 

 

 

mell

Schmidt Csenge 3.a

15.

 

 

 

 

Merkl Cintia 4.b

20.

 

 

 

 

Heronyányi Szofi 3.a

17.

 

 

 

lány  váltó

Szabó Z., Pataki B., Schmidt Cs., Kovács V.

 

9.

 

 

hát

Kovács Viviána 3.b

4.

 

 

 

fiú, gyors

Borhi Márton 4.a

21.

 

 

 

mell

Estók Ádám 3.b

18.

 

 

 

hát

Temesvári Levente 4.b

7.

 

 

 

 

Estók Ádám 3.b

16.

 

 

 

Gratulálunk!!!

(2016.11.29)


 

A Nagytétényi Kastélymúzeum felkérésére iskolánk is feldíszíthetett egy fehér karácsonyfát, a "Karácsony a kastélyban" program keretében. A csoport tagjai Garamszegi Géda, Horváth Gréta, Szepesi- Nagy Csilla, Tettinger Orsolya, Györgyei- Szabó Anna, Vilimek Noémi, Vilimek Levente, Erdélyi Gábor és Haáz Valter voltak. Köszönjük még Víghné Sinka Mariann tanárnő segítségét is! Munkájuk a kastélyban az ünnepek alatt megtekinthető, jutalmuk egy múzeumpedagógiai foglalkozás lesz.

Képek

(2016.11.28)


 

 

A Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen Szmilkó Marcell 5.b osztályos tanuló harmadik helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Hanzelik Éva

Gratulálunk!

(2016.11.28)

 

 


 

A "Színesben a világ" SNI kerületi rajzpályázaton Horváth Béla 4.c osztályos tanuló

I. helyezést ért el. Csodaszép, az ősz hangulatát ábrázoló rajzával elnyerte a Közönségdíjat is.

Gratulálunk!

(november 28.)


 

 

(2016.11.25)

A Simonyi Zsigmond helyesírási kerületi versenyen Kovács-Hajdu Sára (7.a) I. helyezést ért el, így továbbjutott a budapesti fordulóba.

Félkészítő tanár: Huber Gabriella

Gratulálunk!

(2016.11.25)


 

Alsós vers- és prózamondó verseny

 

1-2. évfolyam

 

  • I.   Major László 2.b
  • II.  Stahl Royi 2.a 
  • III. Orbán Jázmin 2.a

 

3-4. évfolyam

Vers:
  • I.  Endrődi Rita 4.a                                 
  • II. Bagyura Kinga 4.b és  Rafael Zsuzsanna 4.a                                                                                                                         
Próza:
  • I.   Kovács-Hajdu Róza 4.a
  • II.  Lakos Emese 4.a 
  • III. Mátrai Barnabás 4.c
 
A kerületi versenyre továbbjutó Kovács-Hajdu Róza és Endrődi Rita szép előadására büszkék lehetünk. Róza itt is első helyezést ért el. 

Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját, gratulálunk a díjazottaknak és többi versenyzőnek!

(2016.11.25.)


(2016.11.22)

Bolyai Anyanyelvi csapatverseny, területi forduló

A 3.a osztály egyik csapata III. helyezést ért el!

A csapat tagjai:

Illés Csanád, Komlós Márk, Kovách Gergő, Pócsik Petra.

 Felkészítő tanáruk: Rostássi Ildikó

Gratulálunk!

 

(2016.11.21)

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny:

13. helyezés

Vilimek Levente 7.a, Tettinger Orsolya 7.a, Kovács-Hajdu Sára 7.a, Györgyei-Szabó Anna 7.a

Felkészítő tanár: Huber Gabriella

Gratulálunk!

(2016.11.21)

 


Kerületi angolverseny

7. évfolyam, emelt:
III. hely: Kovács-Hajdu Sára, 7.a
Felkészítő tanár: Fogl Balázs

8. évfolyam, emelt:
II. hely: Haáz Valter (8.b); III. hely: Henz Réka (8.b)
Felkészítő tanár: Szojka Andrea

Szép eredménnyel szerepelt továbbá: Tettinger Orsolya (IV. hely) és Hildebrand Brúnó (mindketten 7.a) a 7. emelt kategóriában; Tóth Henrietta (8.a) és Imbrea Krisztián (8.b) a 8. normál kategóriában.
Felkészítő tanár: Fogl Balázs; Suba Marianna.

Gratulálunk!

(2016. november 16.)

 


Frissült az ÁLLÁSPÁLYÁZAT menüpont!

(2016. november 9.)

 


 

(február 19.)

 

2015.SZEPTEMBER 1.

osztály

osztályfőnök

terem

1.a

Horváth Andrea

kis épület 2.

1.b

Salaveczné Hermann Mónika

kis épület 5.

2.a

Rostássi Ildikó

II. emelet 26.

2.b

Bitayné Zubor Magdolna

kis épület 6.

2.c

Bánhegyi Boglárka

II. emelet 27.

3.a

Egri Lászlóné

II. emelet 21.

3.b

Lajkóné Bóta Zsuzsanna

II. emelet 24.

3.c

Palkóné Szabó Ildikó

kis épület 4.

4.a

Mácsikné Csapó Henrietta

II. emelet 29.

4.b

Suba Marianna

II. emelet 28.

5.a

Hanzelik Éva

földszint 3.

5.b

Szászné Gróf Gabriella

földszint 2.

6.a

Fogl Balázs

földszint 1.

6.b

 Boronkai Zsuzsanna

földszint 4.

7.a

Janicsek Ildikó

I.emelet 15.

7.b

Séra Péterné

I.emelet 13.

8.a

Guruczi Mária

I.emelet 14.

8.b

Bach Hajnalka

I.emelet 12.