Szülői nyilatkozat

Rövid bemutatkozás:

Gyermán Katalin, iskolapszichológus

A Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézetében tanultam pszichológiát, majd évekig foglalkoztam rajzelemzéssel. Tanácsadó szakpszichológus jelölt vagyok, emellett családterápiával is foglalkozom. 2018. szeptemberétől három XXII. kerületi iskolában látok el iskolapszichológusi feladatokat.

Időpontjaim:

• hétfő: 12:00-17:00-ig
  • kedden 9:00-12:00-ig

Elérhetőségem:

iskolapszichologus@bartokiskola.hu

Diákoknak

Miben tudok segíteni?

• Ha gyakran vagy rosszkedvű, szomorú
  • Ha gyakran érzed magányosnak magad, nincsenek barátaid
  • Gondjaid vannak a tanulással (sokat tanulsz, de ez nem látszik meg a jegyeiden, vagy egy ideje semmi sem érdekel)
  • Nagyon izgulsz dolgozatírások, felelések előtt, vagy valami más miatt
  • Olyan dolog történt veled, ami nagyon bánt
  • Sokat veszekszel az osztálytársaiddal vagy másokkal
  • Sokszor vagy dühös, kárt okozol magadnak vagy másoknak, vagy gyakran változik a hangulatod, és nem tudod, miért,
  • Olyan változás történt az életedben, amit nehezen tudsz kezelni keress meg. Írj nekem a iskolapszichologus@bartokiskola.hu címre (csak én olvasom), és válaszolok, vagy beszéljünk meg egy találkozót.

Mi történik nálam:

• Az első néhány alkalommal megismerkedem veled, megnézem, miben tudnánk együtt dolgozni később. A gondot, amivel jöttél, Te tudod majd megoldani, tőlem támogatást és eszközt kaphatsz hozzá. Beszélgetünk, és lehet, hogy megkérlek, hogy rajzolj valamit, vagy tölts ki teszteket, amikből még jobban megismerhetlek, és Te is magad. Ezután megállapodhatunk abban, hogy jársz-e majd még hozzám, és ha igen, mit fogunk csinálni később. Egy óra általában 45 perces.

Tudnivalók:

• Ha többször vagy előre foglalt időpontban jössz, kérlek, hozd magaddal a szülői beleegyezésről szóló, aláírt nyilatkozatot (az oldal aljáról másolható, vagy az iskolában kérhető). Ha egynél többször szeretnél jönni, a szüleidnek tudniuk kell, és bele kell egyezniük.
  • Ha olyan gonddal jöttél hozzám, ami nem csak Téged érint, szükség lehet arra, hogy a szüleiddel és a tanáraiddal is beszélgessek; ezt előre meg fogom beszélni veled.
  • Mint pszichológusnak, titoktartási kötelezettségem van. Ez azt jelenti, hogy abból, amit megbeszélünk, nem mondok el olyat sem tanárodnak, sem a szüleidnek, amibe előtte nem egyezel bele, kivéve akkor, ha olyat tudok meg tőled, ami veszélyt jelent rád vagy másokra.

Szülőknek

Miben tudok segíteni?

Olyan, a gyermekkel kapcsolatos problémákat tudunk megbeszélni, amik aggasztják Önt

• Ha a gyermeknek nehéz barátokat szereznie
  • Tanulmányi teljesítménye leromlott
  • Hirtelen változik a hangulata, gyakran szomorú, elzárkózó
  • Teljesítményszorongó
  • Magatartási problémái vannak otthon vagy az iskolában
  • Ha a családban valamilyen nagy változás történt (testvér születése, környezetváltás, válás, családtag halála, betegség)
  • Sok a veszekedés a gyermekkel vagy a gyermek miatt
  • A gyermek testi tünetei mögött nincs kimutatható szervi probléma (gyakori fejfájás, hányinger gyötri)
  • Túlzottan visszahúzódó

Ha beszélgetni szeretne gyermekéről, segítséget kérni számára, írjon a iskolapszichologus@bartokiskola.hu címre, itt tudunk időpontot egyeztetni.

Tudnivalók:

• Ha Ön jelzi a problémát, először mindig Önnel találkozom. Az első alkalom a gyermek adatainak, körülményeinek megbeszélése, csak ezután találkozom a gyermekkel, ha szükség van rá.
  • Ha indokoltnak látom, hogy a gyermek több segítséget kapjon, Önnel egyeztetve a későbbiekben a gyermek érdekének megfelelően javasolhatom további ellátását Pedagógiai Szakszolgálatban vagy pszichiáter szakorvosnál.
  • Amennyiben felmerül, hogy gyermekének szüksége lenne a segítségemre, a találkozását velem az Ön beleegyezésével a pedagógusa is kezdeményezheti.
  • Mint pszichológusnak, titoktartási kötelezettségem van. Ez azt jelenti, hogy a megbeszéltekből csak azt jelzem vissza a pedagógus felé, amiben előzetesen megállapodtunk, kivéve, ha olyan információt oszt meg velem, ami veszélyt jelenthet mások biztonságára.