Iskolánkról röviden

Video-összeállítás

Iskolabemutató PPT-diasor

A kerület legnagyobb alapfokú oktatási intézményének tágas, világos, barátságos tantermeiben 1976 óta folyik az oktatás.

Fő feladata az angol nyelv emelt szintű oktatása csoportbontásban. A gyerekek már az első osztály második félévében elkezdik a nyelvtanulást játékos formában, csak a szóbeliségre alapozva.

Az iskola pedagógiai programja kiemelt feladatként határozza meg a tehetséggondozást, a képességek és készségek kibontakoztatását az oktató- és nevelőmunka minden területén. A modern eszközökkel felszerelt számítástechnika teremben kiscsoportos oktatás folyik. A kulcskompetenciák fejlesztése elsősorban a tanítási órákon differenciált foglalkoztatással, korszerű munkaformákban történik. Ezt a célt szolgálják a varázsszobában és azon kívül tartott fejlesztő foglalkozások, korrepetálások, házi versenyek, vetélkedők, és egyéb iskolai és iskolán kívüli programok.

Az iskola tantestülete fontosnak tartja a pályaválasztásra való felkészítést, arra törekszik, hogy az iskola tanulói a választott középiskolákban helytálljanak.

Az egészséges, környezettudatos életre nevelést segítik a szabadidős tevékenységek. A jól felszerelt, tágas tornateremben délutánonként több sportágban, iskolai sportkörök működnek. Ezek tevékenységében a diákok térítésmentesen vehetnek részt.

Az iskolai napközi biztosítja a nyugodt tanulás feltételeit, szervezett programjaival a kulturálódást és a szórakozást.

Az iskolai diákönkormányzat támogatja, segíti az iskolai hagyományok ápolását, rendezvényeivel formálja az iskolai közösséget. Az összetartozás érzését erősítik a táborozások, melyeknek több formája közül választhatnak a tanulók. Síoktatással egybekötött sítábor, angol nyelvi tábor, vízitábor, iskolai nyári tábor.

Az iskola munkáját segítik a helyben működő logopédus, gyógytestnevelő, a Nádasdy Kálmán Művészeti Iskola zenetanárai, táncpedagógusa, s az iskola könyvtárosa.

1225 Budapest,
Bartók Béla út 6.