Budapest XXII. Kerületi Bartók Béla Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
1225 Budapest, Bartók Béla út 6.; OM: 035193

Irodalom

2013. január 22.

A kerületi Vers- és prózamondó versenyen Szűcs Emese 5./A osztályos tanuló harmadik helyezést ért el.

Gratulálunk!

 

Szűcs Emese Oklevél - Vers és prózamondó verseny III.

 

 


2012. november 28.

 

A kerületi Vers- és prózamondó versenyen Nirsch Kincső 4./A osztályos tanuló első helyezést ért el.

Gratulálunk!

Nirsch Kincső Oklevél Vers- és Prózamondó Verseny I. helyezés

 


 

 


 


Matematika

 

Nagy örömmel büszkélkedünk az Orchidea Matematikaverseny Országos döntőjében (közel 1000 versenyző közül) szép eredményeket elért tanulóinkkal:

3. osztályos: Karnóth Benedek   évfolyamában 32. helyezett,

4. osztályos: Henz Réka   évfolyamában 16. helyezett lett, 

8. osztályos: Stefán Dóra     évfolyamában 18. helyezést ért el.

Gratulálunk!

(május 22.)


Az idén először iskolánk 4 bátor csapata (egy 5. osztályos, egy 6. osztályos és két 8. osztályos csapat)  kipróbálta magát a Medve Csapatversenyen.

 

 

Nagyon szép időnk volt, így élveztük a friss levegőt egész nap a Gellért-hegyen, miközben az agysejtjeinket is megmozgattuk a feladatok elvégzéséhez.

A nap képeit láthatják Giczi Karolina (8. a osztályos tanuló) szülei jóvoltából a galériában.

(április 23.)


Az idén először az iskolánkban is megrendezésre került az Orchidea Matematikaverseny.

Évfolyamonként a legjobbak képviselik iskolánkat az április 22.-én megrendezésre kerülő 2. fordulón.

Az évfolyamok győztesei:

3. évfolyam: Karnóth Benedek

4. évfolyam: Henz Réka

5. évfolyam: Székely Levente

6. évfolyam: Szmilkó Lilla

7. évfolyam: Nemes Roland

8. évfolyam: Stefán Dóra

A győzteseknek gratulálunk és sok sikert kívánunk a második fordulóhoz!


Giczi Karolina (8. a) és Stefán Dóra (8. a) osztályos tanulók a Varga Tamás Matematikaverseny II. fordulójába jutottak.

GRATULÁLUNK!


A Bolyai területi matematika csapatversenyen a 7. a osztály csapata 6. helyezést ért el.

Csapattagok: Mester Gréta, Nemes Roland, Sajti Alexandra, Stefán Balázs.

Felkészítő tanár: Bach Hajnalka.

GRATULÁLUNK!


Székely Levente 5./B osztályos tanuló a Kerületi Matematika versenyen második helyezést ért el.

GRATULÁLUNK!

 




 

Ének-Zene

GRATULÁLUNK Baranyi Szabolcs 5.b osztályos tanuló zenei sikereihez!

XII. Országos Alba Regia Kamarazenei Verseny budapesti területi válogató

(Tóth Kristóf, Baranyi Szabolcs, Finta Ervin)  arany

Baranyi Szabolcs 2

 Nádasdy Iskola Cziffra György tanulmányi verseny kamarazene

(Tóth Kristóf, Baranyi Szabolcs, Finta Ervin)  kiemelt arany

Baranyi Szabolcs 5

Nádasdy Iskola Cziffra György tanulmányi verseny kamarazene

(Regenhart Anna Blanka, Baranyi Szabolcs,) kiemelt arany

Baranyi Szabolcs 4

Nádasdy Iskola Cziffra György tanulmányi verseny egyéni

(Baranyi Szabolcs) kiemelt arany

Baranyi Szabolcs 3

XII. Országos Alba Regia Kamarazenei országos döntő

(Tóth Kristóf, Baranyi Szabolcs, Finta Ervin) arany

Baranyi Szabolcs 1


 


 "Kinyílt a rózsa" kerületi népdaléneklési fesztiválon tanulóink a következő díjakat kapták:

Aranyhang: Kovács-Hajdu Sára 3.a (I. korcsoport)

Aranyhang: Nirsch Kincső 4.a (I. korcsoport)

Ezüsthang: Burghardt Kata 6.a (II. korcsoport)

Aranyhang: Sipos Annamária 7.a (III. korcsoport)

Kinyílt a rózsa

 

Bughart Katalin Oklevél - Kinyílt a rózsa

Kovács Hajdú Sára - Kinyílt a rózsa

Nirsch Kincső - Oklevél

Gratulálunk!

(2013. április 18.)


Baranyi Szabolcs 5.b (cselló) területi kamarazene- verseny TRIÓ kategóriában maximum pontszámmal a döntőbe jutott.

Gratulálunk!

(2013. március 7.)

 


 

 


 

 


 

Kémia

Iskolánk négy tanulója - Sajti Alexandra 7.a, Forgó Zsuzsanna 7.b, Giczi Karolina 8.a, Nagy Gergő 8.a - a kerületi Hevesy György kémiaversenyen elért eredménye alapján bejutott a budapesti fordulóba.


Felkészítő pedagógus: Bach Hajnalka. Gratulálunk!

(2013. március 7.)

 


 

 


 

 


 

Rajz

 

2.a osztályos tanulóink "Rózsa" pályamunkái megtekinthetőek a galériában.

tanító: Dr. Salaveczné Hermann Mónika

(április 23.)


2012 szeptember

A Népmese Hete alkalmából meghirdetett kerületi rajzverseny I.helyezettje:

 

Szmilkó Lilla 6.b osztályos tanulónk lett.

Gratulálunk!

Szmilkó Lilla 6b




Sakk

CHARONSEK sakkverseny

Bartha Zoltán 7.a             I. helyezés

Gratulálunk!




Sport

2012-2013 sportverseny eredmények

dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
szeptember 17. foci III. fiú Kiss Tamás 7.b
4.




Horváth Botond 6.b
4.




Gombás Márkó 6.b
4.




Szabó Dominik 6.b
4.




Got Miloud 6.a
4.




Müller Zoltán 5.a
4.




Stefán Balázs 7.a
4.




Czeróczki Márk 5.b
4.
szeptember 18. foci IV fiú Pula Gergő 7.a
3.




Korozmán Dominik 7.a
3.




Schmidtka Balázs 7.b
3.




Máthé Szilárd 8.a
3.




Tóth Dominik 8.a
3.




Gopcsa Ákos 8.b
3.




Balázs Tibor 8.a
3.




Szeleczki Róbert 8.a
3.
október 6. futafok

Kovács-Hajdú János 1.a 9.




Takács Zita 1.a 7.




Thén András 2.a 10.




Jánosi Virág 1.




Karnóth Kamilla 2.a 3.




Németh Gréta 2.a 6.




Horváth Bence 2.a 4.




Bíró Robertina 3.a 3.




Nádor Kristóf 4.b 5.




Pintér Krisztián 4.a 4.




Székely Levente 5.b 9.




Vágvölgyi Andor 6.b 10.




Morosanu Ramóna 6.a 5.




Kékesi Dávid 7.a 2.




Jánosi Lilla 1.




Apáthy Adrienn 8.a 10.




Máthé szilárd 8.a 3.




Székelyi Fruzsina 8.b 1.



görkori Stefán Balázs 7.a 7.



görkori Nádor Kristóf 4.b 9.



váltó Alsós 
6.



váltó Felsős 
5.



váltó Lelkes Anyukák 
2.



váltó Balekok (Apukák)
4.




Séra Péterné  5.




Janicsek Ildikó 9.
október 8. atlétika IV. fiú Pula Gergő 7.a
4.




Bíró Benedek 8.a
4.




Leviczky Gergő 7.b
4.




Máthé Szilárd 8.a
4.




Kékesi Dávid 7.a
4.




Kovács Dániel 7.a
4.


IV. lány Apáthy Adrienn 8.a
4.




Matucza Cintia 8.a
4.




Széll Dóra 8.a
4.




Nánási Kitti 8.a
4.




Mester Gréta 7.a
4.




Sipos Annamária 7.a
4.
október 9. atlétika III. fiú Bartha Zoltán 7.a
2.




Stefán Balázs 7.a
2.




Horváth Bálint 6.b 1. 2.




Maczinkó Ádám 6.b
2.




Szabó Dominik 6.b
2.




Vágvölgyi Andor 6.b
2.


III. lány Sajti Alexandra 7.a
4.




Nánási Éva 6.b
4.




Roszkop Szabina 6.a
4.




Szénási Rea 6.a
4.




Kecskeméti Viktória 6.a
4.




Cabalas Szidónia 5.a
4.
október 10. atlétika II. fiú Katulicz Noel 5.a
5.




Varga Martin 5.a
5.




Badics Barnabás 4.b
5.




Pintér Krisztián 4.a
5.




Horváth Dániel 4.b
5.




Morosanu László 4.a
5.


II. lány Szűcs Emese 5.a
1.




Kurecz Alexandra 5.a
1.




Balogh Nóra 5.b 3. 1.




Szabó Míra 5.b
1.




Henz Réka 4.b
1.




Dévai Georgina 4.a
1.
október 10. atlétika I. fiú Deák Attila 3.b
4.




Petki Erik 3.b
4.




Bagoly Sándor 2.b
4.




Hunyadi Csenger 2.b
4.




Szűcs Huba 2.a
4.




Horváth Bence 2.a
4.


I. lány Lőrincz Éva 3.b
3.




Müller Réka 3.b
3.




Illés Boglárka 3.a
3.




Bíró Robertina 3.a 3. 3.




Barna Daniella 2.a
3.




Csányi Enikő 2.a
3.

 

dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
november 8. úszás I. fiú gyors Kovács Dominik 2.a 5.



fiú hát Hunyadi Csenger 2.b 12.



fiú mell Hunyadi Csenger 2.b 12.



lány gyors Ükös Csenge 1.a 12.



lány gyors Pintér Izabella 2.a 8.



lány mell Pintér Izabella 2.a 10.



lány hát Bíró Robertina 3.a 13.



lány hát Got Amina 3.b 6.


II. fiú gyors Pintér Krisztián 4.a 2.



fiú mell Pintér Krisztián 4.a 3.



lány gyors Henz Réka 4.b 3.



lány hát Henz Réka 4.b 5.



lány gyors Szűcs Emese 5.a 11.



lány mell Szűcs Emese 5.a 12.



lány mell Szabó Míra 5.b 5.



lány hát Szabó Míra 5.b 2.



lány hát Baranyi Henriett 3.a 19.



lány mell Baranyi Henriett 3.a 17.
november 12. asztalitenisz IV. fiú Balázs Tibor 8.a
3.




Nemes Roland 7.a
3.




Stefán Balázs 7.a
3.
november 15. úszás III. fiú hát Barna Dávid 6.a 7.



fiú gyors Veres Dániel 5.b 7.



fiú gyors Varga Zsombor 5.b 15.



fiú gyors Got Miloud 6.a





fiú gyors váltó
4.



lány gyors Burghardt Kata 2.



lány hát Burghardt Kata 2.


IV. fiú mell Molnár Dávid 6.b 7.



lány gyors Székelyi Fruzsina 8.b 2.



lány hát Székelyi Fruzsina 8.b 1.

 

dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
december 6. foci II. fiú Katulic Noel 5.a
7.




Badics Barnabás 4.b
7.




Kasztner Tamás 3.b
7.




Horváth Bence 2.a
7.




Horváth Dániel 4.b
7.




Minárovics Martin 4.b
7.
december 13. váltóver. I-II. fiú-lány Badics Barnabás 4.b
4.




Horváth Dániel 4.b
4.




Pintér Krisztián 4.a
4.




Baditz Athéna 4.b
4.




Balogh Nóra 5.b
4.




Henz Réka 4.b
4.




Nádor Kristóf 4.b
4.




Pap Kristóf 3.a
4.




Tóth Levente 3.a
4.




Hegyi Dorina 4.a
4.




Kis Veronika 4.b
4.




Bagoly Sándor 2.b
4.




Horváth Bence 2.a
4.




Szűcs Huba 2.a
4.




Bíró Robertina 3.a
4.




Huber Viktória 2.a
4.




Illés Boglárka 3.a
4.
december 14. BÉKÁK váltóv. II. fiú-lány Deák Attila 3.b
1.




Németh Győző 3.b
1.




Got Amina 3.b
1.




Bíró Robertina 3.a
1.




Horváth Bence 2.a
1.




Dorrer Dominik 2.b
1.




Barna Daniella 2.a
1.




Tóth Viktória 2.b
1.




Aurer Dominik 2.b
1.




Korcsmáros Bence 2.b
1.
december 14. BÉKÁK kosár II. fiú-lány Nádor Kristóf 4.b
3.




Bíró Robertina 3.a
3.




Varga Martin 5.a
3.




Dorrer Dominik 2.b
3.




Korcsmáros Bence 2.b
3.




Korcsmáros Zsófia 4.a
3.




Kiss Veronika 3.a
3.




Baranyi Henriett 3.a
3.




Got Amina 3.b
3.




Tóth Gréta 3.b
3.




Tóth Levente 3.a
3.
január 13. budapesti úszás III. gyors Burghardt Katalin 6.a 3.



hát Burghardt Katalin 6.a 2.

 

dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
január 16. ugrókötél 2005
Barna Daniella 2.a 9. 2.




Szilágyi Lili 1.a 16. 2.




Szabó Csenge Afrodite 1.a 17. 2.


2004
Gopcsa Fanni 2.b 4. 2.




Csányi Enikő 2.a 5. 2.




Lőrincz Éva 3.b 10. 2.


2003
Blahó Szintia 3.a 5. 2.




Kis Veronika 3.a 7. 2.




Glósz Hanna 3.a 14. 2.


2002
Herperger Noémi 4.a 6. 2.




Deák Vivienn 4.a 11. 2.




Tóth Henriett 4.a 17. 2.


2001
Lőrincz Enikő 5.a 2. 2.




Babos Csenge 5.b 4. 2.




Kerekes Henrietta 6.a 9. 2.


2000
Nánási Éva 6.b 2. 2.




Marosanu Ramóna 6.a 10. 2.




Harmath Kinga 6.b 13. 2.


1999
Apáthy Adrienn 8.a 3. 2.




Bagossy Noémi 7.b 10. 2.




Ivánku Ramóna 7.b 17. 2.


1998
Héber Alexandra 8.b 4. 2.




Darcsi Fruzsina 8.b 8. 2.
dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
február 19. grundbírkózás III-IV.
Máthé Szilárd 8.a 1. 4.




Pék Balázs 6.a 1. 4.




Székely Levente 5.b 1. 4.




Németh Gergő 6.b 3. 4.




Got Miloud 6.a
4.




Mizsák Zoltán 6.a
4.




Nobisz László 7.b
4.




Appel Bence 5.a
4.




Minárovics Normann 7.a
4.
dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
március 2. Országos úszás III. B lány gyors Burghardt Katalin 6.a 18.  
      lány hát Burghardt Katalin 6.a 18.  
március 3. Országos úszás IV. A lány gyors Székelyi Fruzsina 8.b 16.  
dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
április 15. atlétika IV. fiú Tóth Dominik 8.a
2.




Máthé Szilárd 8.a
2.




Biró Benedek 8.a
2.




Leviczky Gergő 7.b
2.




Molnár Dávid 7.b
2.




Pula Gergő 7.a 2. 2.


IV. lány Apáthy Adrienn 8.a
4.




Nánási Kitti 8.a
4.




Székelyi Fruzsina 8.b
4.




de Jonge Noémi 7.a
4.




Sipos Annamária 7.a
4.




Sajti Alexandra 7.a
4.
április 16. atlétika III. fiú Maczinkó Ádám 6.b
2.




Szabó Dominik 6.b
2.




Horváth Bálint 6.b
2.




Kiss Tamás 7.b
2.




Got Miloud 6.a
2.




Bischoff Olivér 6.a
2.


III.  lány Nánási Éva 6.b
7.




Roszkop Szabina 6.a
7.




Kecskeméti Viktória 6.a
7.




Szénási Rea 6.a
7.




Ambrus Barbara 6.a
7.




Babos Csenge 5.b
7.
április 17. atlétika II. fiú Katilicz Noel 5.a
7.




Badics Barnabás 4.b
7.




Horváth Dániel 4.b
7.




Pintér Krisztián 4.a 3. 7.




Németh Győző 3.b
7.




Pap Kristóf 3.a
7.


II.  lány Kurecz Alexandra 5.a
1.




Szabó Mira 5.b
1.




Balogh Nóra 5.b
1.




Dévai Georgina 4.a
1.




Hegyi Dorina 4.a
1.




Henz Réka 4.b
1.


I. fiú Deák Attila 3.b
4.




Petki Erik 3.b
4.




Horváth Bence 2.a
4.




Szűcs Huba 2.a
4.




Pulszter Csaba 2.a
4.




Bagoly Sándor 2.b
4.


I.  lány Bíró Robertina 3.a 2. 5.




Got Amina 3.b
5.




Szaniszló Petra 3.b
5.




Illés Boglárka 3.a
5.




Barna Daniella 2.a
5.




Csányi Enikő 2.a
5.

 

 

Csapat oklevél

 

 


A 2013 tavaszi atlétika képek:

Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika
Atlétika

Atlétika


(május 17.)


Gratulálunk Terenyei Márk 5.a osztályos tanulónak, aki Shotokan karate országos bajnokságon kata versenyszámban I. és kumite versenyszámban III. helyezést ért el.

 

(április 24.)


de Jonge Noémi 7. a - 8. Avas Kupa, Miskolc 2013. április 6.

 

de Jonge Noémi - Avas Kupa 1


de Jonge Noémi - Avas Kupa 2


de Jonge Noémi - Avas Kupa 3


Gratulálunk!

 


Bartókosok a „Gazdagréti tavaszindító futóversenyen” (2013. március 23.)

 

 A nevével ellenben, ezen a versenyen nem sikerült a tavaszt elindítanunk, inkább úgy nézett ki, mintha a telet akarnánk marasztalni. Ez viszont nem zavarta azokat a lelkes futókat, akik a meleg szoba helyett, dacolva a zord időjárással, ezen a szombaton a futást választották. A 2003-2004-es korosztályban, az 1km-es távon Pintér Izabella (2.a), Theodos Vivien (2.b), Kovács Ákos (2.a) és Pap Kristóf (3.a) indult. Bátran versenyeztek, Pap Kristóf (4:39) és Kovács Ákos (4:24) remek idejükkel a dobogós helyezés közelében végeztek, a 4. és 5. helyen. Pintér Izabella végig egyenletes iramban futott, ez most a 8. helyre volt elegendő. Pintér Krisztián (4. b), az 1999-2002-es korosztályban indult 2,5 km-en. Krisztián végig kemény iramban, profi futókat is megelőzve teljesítette a távot, és nagyszerű 10:11:00-es idejével a 3. helyen élt célba, így egy bronzérem birtokosa lett.

Minden futónak gratulálunk!

 


Terenyei Márk 5.a - Nemzetközi karateverseny III. hely

Terenyei Márk - Karateverseny

Gratulálunk!


Bughart Katalin Oklevél - úszás2 Bughart Katalin Oklevél - úszás1

 

Gratulálunk!


 

A Bartók iskola tanulóinak karate eredményei:
A december 1-jén Ercsiben rendezett versenyen a Bartókos gyerekek eredményei:
- Terenyei Márk, 1. hely,
- Szőlősy Tibor,  2.hely
- Szeleczki Róbert  2. hely
- Nagy Gábor  2.hely

A december 8-án Százhalombattán  a Karate-do International Magyarországi Szervezetének Országos Bajnokságán iskolánk tanulóinak eredményei:
- Nagy Gergő és Szepesi Nagy István csapat kata 1.hely
- Terenyei Márk és Nagy Gábor csapat kata  2.hely
- Nagy Gergő kumite ( küzdelem) 2.hely
- Nagy Gábor kata (formagyakorlat) 2.hely
- Szepesi Nagy István egyéni kata 2.hely

 


 

 


 

 


 

Történelem

2013. április 26-án rendezte meg a Klauzál Gábor Társaság a kerület általános iskolásai számára hagyományos történelmi vetélkedőjét.

A verseny témája Eötvös József és Klauzál Gábor élete és munkássága volt.

A Bartók Iskola 2 csapatot indított - a 8. évfolyamból Giczi Karolina, Jávor Zsófia és Nánási Kitty, a 6-7. évfolyamból Szmilkó Lilla, Mester Gréta, Tóth Panna alkották a csapatokat. Kimagasló eredménnyel 1. helyezést ért el a 8. osztályos csapat, a "kicsik" a 4. helyen végeztek.

A felkészítő tanárok: Huber Gabriella (8.o) és Balogh Gézáné.

GRATULÁLUNK!


Balogh Nóra 5.b osztályos tanulónk III. helyezést ért el a kerületi történelem versenyen.

Gratulálunk!


„GLORIA VICTIS” történelmi csapatverseny

Bagossy Noémi 7.b, Kesztler Orsolya 7.b, Imbrea Vivien 7.b
IV. helyezés
Giczi Karolina 8.a, Stefán Dóra 8.a, Széll Dóra 8.a IV. helyezés
Nagy Gergő 8.a, Szepesi-Nagy István 8.a, Tóth Dominik 8.a 
VI. helyezés
Mester Gréta 7.a, Sajti Alexandra 7.a, Tóth Panni 7.a
VII. helyezés

Felkészítő tanár: Huber Gabriella.

Gratulálunk!




Angol

Az Országos Angol Kéttannyelvű Iskolák Vers- és Prózamondó versenyén Szálka Beatrix, 2.a osztályos tanulónk bronz fokozatot ért el.

Gratulálunk!




Egyéb

 

Csapatunk a kerületi Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen ötödik helyezést ért el.

A csapat tagjai: Mester Gréti 7.a, Tóth Panni 7.a, Nemes Roland 7.a, Leviczky Gergő 7.b

Gratulálunk!

(április 15.)