Budapest XXII. Kerületi Bartók Béla Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
1225 Budapest, Bartók Béla út 6.; OM: 035193

Angol:

KERÜLETI ANGOL NYELVI SZÉPKIEJTÉSI VERSENY, 7-8. o.

III. hely: Marczi Ádám, 8.b.

Felkészítő tanára: Dr. Varga Zoltánné Farkas Andrea

GRATULÁLUNK!

 


Országos ANGOL CÉLNYELVI CIVILIZÁCIÓS verseny a két tanítási nyelvű általános iskolák számára, 4. évfolyam

A verseny idei témája az Egyesült Államok volt. A háromfős csapat 4. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Szabó Eszter, Gergye Martin, Pintér Gergely.

Felkészítő tanárok: Dr. Varga Zoltánné, Fleischer Zoltánné.

GRATULÁLUNK!

 


KERÜLETI ANGOLVERSENY, 7. OSZTÁLY

 

Juráncsik Máté, 7.a (normál kategória), III. hely.

Balogh Nóra, 7.b (emelt kategória), IV. hely.

Felkészítő tanárok: Nagy Andrea, Fogl Balázs.

Gratulálunk az eredményekhez!

 


ANGOL NYELVI VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY

 

 Országos első helyezés

 Halmos Rebeka és Szálka Beatrix jutott tovább az iskolai fordulóból a két tanítási nyelvű iskoláknak szervezett országos megmérettetésre, a budapesti Kapocs Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolába.

A két kislány bátran és ügyesen szerepelt, Szálka Beatrix pedig olyan szenzációsan adta elő a ’Sick’ című verset, hogy a zsűri 1. helyezéssel jutalmazta.

Gratulálunk a lányoknak és köszönjük szüleik segítségét!

Felkészítő tanáruk Dr. Varga Zoltánné Farkas Andrea.

 

 


A Dráma Fesztiválon ezüst minősítést szerzett a 4.a angol nyelvű produkciója.

Felkészítő tanáruk Dr. Varga Zoltánné Farkas Andrea.

 

 

Képek


Ének-Zene:

A Budafok-Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola és Általános Iskola által rendezett Cziffra György tanulmányi versenyen tanulónk,

Vágvölgyi Zorka

Ezüst minősítést ért el az I. korcsoportban.

Gratulálunk!


"KINYÍLT A RÓZSA" KERÜLETI NÉPDALÉNEKLÉSI FESZTIVÁL 
Aranyhang minősítés: 
          Kovács-Hajdu Róza 2.a osztály
          Torzsás Lili 5.a osztály
          Szűcs Emese 7.a osztály
Ezüsthang minősítés:
          Diósi Dorka 3.b osztály

Felkészítő pedagógusok: Bitayné Zubor Magdolna, Nagy Eszter
Gratulálunk!

 

 

 


 

 


 

Matematika:

Szmilkó Lilla 8. b osztályos tanuló a kerületi matematika versenyen II. helyezést ért el.
Így részt vesz a fővárosi döntőn is.

Felkészítő tanár: Szászné Gróf Gabriella

GRATULÁLUNK!

 


Tettinger Orsolya 5. b osztályos tanuló a kerületi matematika versenyen IV. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Szászné Gróf Gabriella

GRATULÁLUNK!

 


Az ORCHIDEA-PANGEA tehetségkutató matematikaverseny iskolai fordulójának győztesei:

 

3. évfolyam:     Vincze Boglárka
4. évfolyam:     Hunyadi Csenger
5. évfolyam:     Szabó Domonkos
6. évfolyam:     Henz Réka
7. évfolyam:     Tettinger János
8. évfolyam:     Font-Borza Attila

Ők képviselik iskolánkat a második fordulóban, 2015. március 27-én.

GRATULÁLUNK!

 


Balogh Nóra 7.b osztályos tanuló bejutott a Varga Tamás Matematikaverseny II. fordulójába. 

 

Felkészítő tanára: Bach Hajnalka
Gratulálunk!

 


A területi Bolyai Matematika Csapatversenyen:

 

12. helyezést értek el:
  • Szmilkó Lilla
  • Horváth Botond
  • Kondri Timea
  • Vágvölgyi Andor

8. osztályos tanulóink.

Felkészítő tanár: Szászné Gróf Gabriella

 


 

Kémia:

Hevesy György kémiaverseny kerületi forduló:

7. évf.:

Balogh Nóra 7. b oszt.      I. hely

Pék Csaba 7. b oszt.        III. hely

8. évf.:

Szmilkó Lilla 8. b oszt.      II. hely

Kondri Tímea 8.a oszt.      III. hely

Szénási Rea 8. a oszt.       III. hely

Felkészítő tanár: Bach Hajnalka

Gratulálunk!

 


 

Magyar nyelv és irodalom:

A budafoki evangélikus templomban április 17-én megrendezett Magyar Istenes Versek Szavalóversenyén a kerületi 5-6. évfolyamos tanulók között második helyezett lett Kovács-Hajdu Sára  5.a osztályos tanuló.

A versenyen emléklapot kapott még: Cselenyák Luca 6.b osztályos tanuló.

ROMHÁNYI JÓZSEF VERSMONDÓ VERSENY

Cselenyák Luca 6.b    III. helyezés

Ézsiás Csillag 4.a        II. helyezés

Felkészítő pedagógusok: Salaveczné Hermann Mónika, Huber Gabriella

Gratulálunk!

 


Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi forduló:

5. évfolyam: Kovács-Hajdu Sára 5.a     I. helyezés

6. évfolyam: Horváth Boglárka 6.b      III. helyezés

8. évfolyam: Ekker Eleonóra 8.b          II. helyezés

Felkészítő tanárok: Huber Gabriella, Hanzelik Éva

Gratulálunk!

Kerületi vers- és prózamondó versenyen a Bartók iskola szépen szerepelt:
 
5-6. évfolyamon:
II. helyezett:
Cselenyák Luca 6. b felkészítő tanára: Huber Gabriella
 
7-8. évfolyamon:
II. helyezett:
Szűcs Emese 7.a felkészítő tanára: Boronkai Zsuzsanna
 
Gratulálunk a helyezésekhez!

Iskolai vers- és prózamondó verseny helyezettjei:

 5-6. évfolyam vers:

I.hely:  Cselenyák Luca 6.b
II.hely: Kovács-Hajdu Sára 5.a
III.hely: Györgyei-Szabó Anna 5.a, Szilágyi Péter 5.a
 
5-6. évfolyam próza:
I.hely: Torzsás Lili 5.a
II. hely: Szölősy Inez 6.a
III.hely: Kasztner Tamás 5.b
 
7-8. évfolyam vers:
I.hely: Szénási Rea 8.a
II. hely: Kiss Péter 8.a
III. hely: Zólyomi Dorka
 
7-8. évfolyam próza:
I.hely: Szűcs Emese 7.a
 
Felkészítő tanáraik:Boronkai Zsuzsanna, Hanzelik Éva, Huber Gabriella
 
Gratulálunk, az első helyezettek képviselhetik iskolánkat 2015. február 10.-én (kedd) 14h órakor a Nádasdy iskolában megrendezendő kerületi versenyen!

 


Szép Magyar Beszéd kerületi szépkiejtési verseny eredményei:

 

5-6. évfolyamon:

III. helyezést ért el:

Kovács-Hajdu Sára 5.a osztályos tanuló

felkészítő tanára: Huber Gabriella

7-8. évfolyamon:

II. helyezést ért el:

Szénási Rea 8.a osztályos tanuló

felkészítő tanára: Hanzelik Éva

Gratulálunk!

 


 

Rajz:

A Kerületi rajzversenyen résztvevő tanulóink (Szaniszló Petra 5. osztály, Csákány Zina 6. osztály, Balogh Nóra 7.osztály, Balla Dominik 7. osztály) munkái megtekinthetők a képgalériában.

Balla Dominik 7.b osztályos tanulónk harmadik helyen továbbjutott a Fővárosi Rajzversenyre, melyen negyedik helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Németh Csilla

Gratulálunk!

 


 

Sporteredmények 2014/15:

 


 

(március 25.)

 

 


 

 

2014-2015 sportverseny eredmények
dátum verseny kcsop. nem név egyéni csapat
04.okt Futafok     Pintér Krisztián 6.a 1.  
        Jánosi Virág 1.  
        Horváth Boglárka 6.b jelmezes 1.  
        Szűcs Huba 4.a 2.  
        Szűcs Emese 7.a 3.  
        Fürge Lábak 2.a női váltó   3.
        Bíró robertina 5.a 4.  
        Deák Vivien 6.a 5.  
        Horváth Zétény 1.b 7.  
        Hamri Nedjma 1.a 7.  
        Alsós váltó    7.
        Torzsás Lili 5.a 9.  
        Felsős váltó   11.
        Németh Gergely 8.b 13.  
        Cabalas Szidónia 7.a 14.  
        Jánosi Flóra 15.  
        Dorrer Dominik 4.b 15.  
        Horváth Boglárka 6.b 15.  
        Morosanu Ramóna 8.a 15.  
        Györgyei-Szabó Anna  16.  
        Márton Csongor 1.b 16.  
        Kiss Bálint Kristóf 2.a 18.  
        Deák Attila 5.b 19.  
        Szatkó Hédi 1.a 19  
        Kádár Jakab Lehel 2.a 20.  
        Novák Emma 2.b 20.  
06.okt Foci IV. fiú Horváth Bálint 7.b   2.
        Gombás Márkó 7.b   2.
        Got Miloud 7.b   2.
        Pék Balázs 8.a   2.
        Font B. Attila 8.a   2.
        Bischof Olivér 8.a   2.
        Szabó Dominik 8.b   2.
        Horváth Botond 8.b   2.
        Németh Gergely 8.b   2.
07.okt foci III. fiú Horváth Dániel 6.b   6.
        Badics Barnabás 6.b   6.
        Minárovics Martin 6.b   6.
        Pintér Krisztián 6.a   6.
        Orbán Milán 5.b   6.
        Petki Erik 5.b   6.
        Deák Attila 5.b   6.
        Kasztner Tamás 5.b   6.
        ivánku József 5.b   6.
        Szűcs Huba 4.a   6.
        Horváth Bence 4.a   6.
13.okt atlétika IV. fiú Horváth Bálint 7.b   3.
        Gombás Márkó 7.b   3.
        Szabó Dominik 8.b   3.
        Vágvölgyi Andor 8.b   3.
        Kiss Péter 8.a   3.
        Pék Balázs 8.a   3.
13.okt atlétika IV. lány Roszkop Szabina 8.a   5.
        Kecskeméti Viktória 8.a   5.
        Nánási Éva 8.b   5.
        Czár Fruzsina 8.b   5.
        Cabalas Szidónia 7.a   5.
        Kiss Viktória 8.b   5.
14.okt atlétika III.  fiú Horváth Dániel 6.b 2. 5.
        Badics Barnabás 6.b   5.
        Varga Martin 7.a   5.
        Tettinger János 7.a   5.
        Pintér Krisztián 6.a   5.
        Pap Kristóf 5.a   5.
14.okt atlétika III. lány Balogh Nóra 7.b 2. 1.
        Szűcs Emese 7.a   1.
        Henz Réka 6.b   1.
        Bunda Vanda 6.a   1.
        Deák Vivien 6.a   1.
        Kurecz Alexandra 7.a  

1.

 

13.nov úszás III. lány hát Henz Réka 6.b 2.  
               gyors Henz Réka 6.b 5.  
    III.          mell Szűcs Emese 7.a 4.  
               gyors Szűcs Emese 7.a 6.  
    III. fiú   gyors Pintér Krisztián 6.a 6.  
               mell Pintér Krisztián 6.a 5.  
20.nov úszás I. lány hát Szabó Zelma 2.a 8.  
               gyors Kovács Viviána 1.b 11.  
               gyors Váraljai-Nemes Szófia 19.  
      fiú hát Temesvári Levente 2.b 1.  
            hát Halmos Máté 1.a 11.  
            gyors Halmos Máté 1.a 4.  
            hát Bagi Henrik 2.a 13.  
            mell Estók Ádám 1.b 8.  
            gyors Bottó Milán 2.c 8.  
    II. lány mell Pintér Izabella 4.b 14.  
               gyors Pintér Izabella 4.b 22.  
               mell Ézsaiás Csillag 4.a 18.  
      fiú gyors Kovács Dominik 4.a 11.  
             mell Hunyadi Csenger 4.b 18.  
             gyors Lipták Fegó Santiago 3.a 18.  
             mell Toman Balázs 3.a 16.  
              hát Bánhidi Bendegúz 4.a 8.  
              mell Bánhidi Bendegúz 4.a 9.  
      gyors váltó Kovács Dominik 4.a   5.
        Hunyadi Csenger 4.b   5.
        Lipták Fegó Santiago 3.a   5.
        Bánhidi Bendegúz 4.a   5.
27.nov játékos váltó I-II. fiú, lány Móricz Máté 2.a   5.
        Megyeri Tamás 2.a   5.
        Szaniszló Ákos 3.b   5.
        Diósi Dorka 3.b   5.
        Ruzsenszki Anna 3.b   5.
        Pap Nelli 2.c   5.
        Szováti Abigél 2.c   5.
        Gyurcsán Fruzsina 3.b   5.
        Bíró Brigitta 3.b   5.
        Tóth Balázs 3.b   5.
        Farkas Olivér 3.b   5.
        Tamás Dominik 3.b   5.
        Szatkó Péter 3.b   5.
        Dorrer Dominik 4.b   5.
        Bagoly Sándor 4.b   5.
        Tóth Viktória 4.b   5.
        Huber Viktória 4.b   5.
        Deák Attila 5.b   5.
        Bíró Robertina 5.a   5.

 

 

dátum verseny korosztály nem név egyéni csapat
16.febr ugrókötél I-IV.   Tamás Tamara 1.a 4. 3.
        Kónya Gergő 2.b 6. 3.
        Vince Boglárka 3.a 1. 3.
        Temesvári Levete 2.b 2. 3.
        Barna Daniella 4.a 3. 3.
        Glósz Dorina 3.a 4. 3.
        Badics Boglárka 4.a 4. 3.
        Got Amina 5.b 3. 3.
        Kiss Zsófia 5.b 4. 3.
        Torzsás Lili 5.a 7. 3.
        Balogh Nóra 7.b 5. 3.
        Herperger Noémi 6.b 7. 3.
        Lőrincz Enikő 7.a 5. 3.
        Zólyomi Dorka 7.b 8. 3.
        Lenhärt Viktória 8.b 8. 3.
        Nánási Éva 8.b 5. 3.
17.márc mezei futás I. lány Szatkó Hédi 1.a    
        Tóth Dorottya 2.b    
        Novák Emma 2.b    
        Badics Orsolya 2.a    
        Hunyadi Kincső 2.c    
    I. fiú Kónya Gergő 2.b    
        Kiss Norbert 2.b    
        Temesvári Levente 2.b    
        Kádár-Jakab Lehel 2.a    
        Tichy Levente 2.c    
    II. lány Bíró Robertina 5.a    
        Huber Viktória 4.b    
        Pintér Izabella 4.b    
        Németh Gréta 4.a    
        Barna Daniella 4.a    
    II. fiú Dorrer Dominik 4.b    
        Bagoly Sándor 4.b    
        Szűcs Huba 4.a    
        Varga Vilmos 4.b    
        Zólyomi Máté 4.a    
    III. lány Baloghn Nóra 7.b 1. 1.
        Bunda Vanda 6.a 2. 1.
        Deák Vivien 6.a 6. 1.
        Szűcs Emese 7.a 10. 1.
        Berényi Lili 7.a   1.
    III. fiú Horváth Dániel 6.b 2. 3.
        Pintér Krisztián 6.a 4. 3.
        Badics Barnabás 6.b 9. 3.
        Pap Kristóf 5.a   3.
        Vilimek Levente 5.a   3.
    IV. lány Lenghart Viktória 8.b    
        Czár Fruzsina 8.b    
    IV. fiú Németh Gergő 8.b   5.
        Pék Balázs 8.a   5.
        Bischof Olivér 8.a   5.
        Szabó Dominik 8.b   5.
        Kiss Péter 8.a   5.
13.ápr foci IV. fiú Horváth Bálint 7.b   1.
        Szabó Dominik 8.b   1.
        Balla Tamás 8.a   1.
        Temesvári Attila 8.b   1.
        Gombás Márkó 7.b   1.
        Müller Zoltán 7.a   1.
        Got Miloud 7.a   1.
        Bischof Olivér 8.a   1.
        Maczinkó Ádám 8.b   1.
        Gergely András 7.b   1.
        Medgyesi Patrik 7.a   1.
14.ápr foci III. fiú Horváth Dániel 6.b   5.
        Badics Barnabás 6.b   5.
        Minárovics Martin 6.b   5.
        Orbán Milán 5.b   5.
        Petki Erik 5.b   5.
        Deák Attila 5.b   5.
        Horváth Bence 4.a   5.
        Maka László 6.a   5.
        Pap Kristóf 5.a   5.
        Dudás Soma 6.a   5.
20.ápr atlétika IV. fiú Horváth Bálint 7.b 1. 2.
        Kiss Péter 8.a   2.
        Pék Balázs 8.a   2.
        Szabó Dominik 8.b   2.
        Vágvölgyi Andor 8.b   2.
        Bischof Olivér 8.a   2.
12.máj Budapestatlétika  III. lány Balogh Nóra 7.b 10. 5.
        Kurecz Alexandra 7.b   5.
        Bunda Vanda 6.a   5.
        Henz Réka 6.b   5.
        Deák Vivien 6.a   5.
    III. fiú Horváth Dániel 6.b 12.  

 


 

Történelem:

A Klauzál Gábor Társaság által szervezett Klauzál és Széchenyi emlékezete vetélkedőn 3. helyett lett az iskola (egyik) csapata, melynek tagjai:

Szmilkó Lilla 8.b

Lenghärt Viktória 8.b

Tettinger János 7.a

Felkészítő tanár: Balogh Gézáné


Kerületi történelem versenyen I. helyezést ért el a Bartók iskola csapata:
 
Bunda Vanda 6.a
Pintér Krisztián 6.a
Hargitai Zoé 6.b osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Huber Gabriella
 
Gratulálunk a szép eredményhez!

 


 

Informatika:

A Fővárosi Informatika Verseny kerületi fordulóján - komplex kategóriában - II. helyezést ért el Henz Réka 6.b osztályos tanulónk, így továbbjutott a döntőbe.

Felkészítő tanár: Fehér Dániel

Gratulálunk!

 


A Fővárosi Informatika Verseny kerületi fordulóján III. helyezést ért el Lőrincz Enikő 7.a osztályos tanulónk.

 

Felkészítő tanár: Fehér Dániel

Gratulálunk!

 


 

Elsősegély:


Fizika:

Szmilkó Lilla és Szénási Rea 8. osztályos tanulók a kerületi fizika versenyen III. helyezést értek el.

Felkészítő tanár: Szászné Gróf Gabriella

GRATULÁLUNK!

 


 

Katasztrófavédelem:

A DÉL-BUDAI IFJÚSÁGI VERSENYEN iskolánk csapata II. helyezést ért el.

Csapattagok:

Cselenyák Luca, Fehér Ádám, Henz Réka, Mester Kamilla 6.b oszt. tanulók

Felkészítő:

Guruczi Mária és Pelle Ildikó

Gratulálunk!

Képgaléria

 


 

Természetvédelem:

Kerületi Herman Ottó Természetvédelmi Verseny eredményei:

6. oszt. csapata IV. helyezést ért el.
Tagok: Henz Réka, Mester Kamilla, Fehér Ádám
Felkészítő: Guruczi Mária

7. oszt. csapata V. helyezést ért el.
Tagok: Balogh Nóra, Zólyomi Dorka, Tettinger János
Felkészítő: dr Séra Péterné