2015-2016. tanév versenyeredményei:

Rajz:

2016. február 10-én négy ügyes lány képviselte iskolánkat a Kerületi rajzversenyen.

5-6. osztályos kategóriában Bartha Sára és Györgyei- Szabó Anna;
7-8. osztályos kategóriában Hargitai Zoé és Szőlősy Inez versenyzett.

Sára második helyezést ért el, Zoé ötödik lett kategóriájában. Anna a hetedik helyet, Inez a kilencediket foglalta el a versenyzők között.

A versenyre előzetesen grafikai alkotást kellett készíteni,  Ovidius néhány megadott műve közül választva. Zoé Daidalosz és Ikarosz legendáját illusztrálta, A többieket Apollón és Daphné történetét dolgozták fel.

A helyszínen az 5-6 osztályosoknak Petőfi Sándor János vitéz című alkotásából megadott részlet illusztrálását kellett megoldaniuk, a nagyobbaknak versekből kellett választani. Mindezt festéssel kellett megoldani, másfél óra állt rendelkezésre.

Az első két alkotást beszkennelve feltöltjük a Fővárosi rajzverseny elődöntőjébe, ahol online zsűrizésen vesz részt.

Minden versenyzőnek gratulálunk és reméljük, hogy az előválogatáson is továbbjutnak az esélyesek!

A képgalériában pár mozzanat látható a verseny délutánjáról.

Fizika:

A Kerületi Fizika Csapatversenyen

7. osztály Henz Réka 7. b és Erdélyi Gábor 7. a II. helyezést,

8. osztály Tettinger János 8. a és Balogh Nóra 8. b IV. helyezést értek el.

Felkészítő tanár: Szászné Gróf Gabriella

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Katasztrófavédelmi:

A 2015/2016. évi Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny dél-budai fordulóján általános iskolai korcsoportban 2. helyezést értek el

Cselenyák Luca

Hargitai Zoé

Henz Réka

Mester Kamilla

7. b osztályos tanulóink.

Felkészítő tanárok:

Guruczi Mária

Pelle Ildikó

Gratulálunk!

Informatika:

A Fővárosi Informatika Verseny kerületi fordulóján

Grafika kategóriában III. helyezést ért el Lőrincz Éva 6.b osztályos tanulónk

Komplex I. kategóriában III. helyezést ért el Kovács-Hajdu Sára 6.a osztályos tanulónk.

Felkészítő tanár: Fehér Dániel

Gratulálunk!

Angol:

Az országos angol nyelvi civilizációs versenyen iskolánkat a 4.a osztály tanulói képviselték.

A csapat tagjai:

Halmos Rebeka
Glósz Dorina
Andrási Kristóf

Sikeres szereplésükhöz gratulálunk!

Az érdeklődők a londoni Covent Gardenről szóló bemutatójukat megnézhetik ITT.

Felkészítő tanáruk: Dr. Varga Zoltánné Farkas Andrea

Kerületi angolversenyt rendezett az 5-6. évfolyamosoknak a Rózsakerti Demjén István Általános Iskola február 24-én. Tanulóink eredményei az elért pontszámok alapján:

5. évfolyam, normál tanterv:
III. Kiss Levente; IV. Huber Viktória; VI. Darcsi Renáta; VII. Pintér Izabella (mind 5.b).
Felkészítő tanáruk: Józsáné Szigeti Krisztina.

5. évf., emelt:
IV. Bagoly Sándor; VII. Hunyadi Csenger; IX. Szőlősy Tibor; XI. Biri Martin (mind 5.b).
Felkészítő tanár: Nagy Andrea.

6. évf., normál:
VI. Bíró Robertina 6.a; VIII. Demeter Csaba és Mezriczky Lili 6.a, 6.b.
Felkészítő tanár: Józsáné Szigeti Krisztina.

6. évf., emelt:
III. Kovács-Hajdu Sára; IV. Tettinger Orsolya; VII. Szabó Domonkos; X. Györgyei-Szabó Anna (mind 6.a).
Felkészítő tanáruk: Fogl Balázs.

Gratulálunk a versenyzőknek, és köszönjük Dr. Varga Zoltánné Farkas Andrea munkáját is!

Ezüst minősítések az angol nyelvi drámafesztiválon

Az Excalibur team ezüst minősítést szerzett a november 26-ai Open Curtains Országos Drámafesztiválon a 3-4. osztályosok között.

Szintén ezüst minősítéssel jutalmazták az 5-8. osztályos csapatok kategóriájában az 5.a Little Red Hoods elnevezésű csapatát.

A 3.a-s csapat tagjai:

Badics Orsolya, Bagi Henrik, Bertalan Ferenc Máté, Bicsár Fanni, Borhi Márton, Czetl Artúr Fülöp, Csányi Orsolya, Endrődi Rita, Frendenfeld Fanni, Kádár Jakab Lehel, Kiss Bálint Kristóf, Lakos Emese, Makovinszky Gergő, Mustó Tamás Zétény, Németh Ádám, Ács Marcell (3.b).

Felkészítőjük: Nagy Andrea.